خانه / نرم افزار کامپیوتر / هاستینگ – وب سایت / مدیریت محتوی / WordPress / پروفایل وردپرس و افزونه تغییر نیم رخ ها در نظرات سایت و وبلاگها

پروفایل وردپرس و افزونه تغییر نیم رخ ها در نظرات سایت و وبلاگها

پروفایل وردپرس یا آواتار avatar نیم‌رخ ها ، رخسار، شمایل و… به تصویری که بر روی پروفایل قرار می گیرد، گفته می شود. در وردپرس افزونه های زیادی جهت تغییر نیم رخ ها در نظرات سایت و وبلاگها وجود دارد و نیز گزینه های قابل تنظیم مربوط به نیم‌رخ‌ها در قسمت تنظیمات و گفتگوها قرار دارد که این قسمت به سایت گراواتار ، بنیانگذار یکپارچه سازی تصاویر بر اساس آدرس ایمیل است، متصل می باشد. ( Globally Recognized Avatar )

      همانطور که در آموزش عضویت در سایت گراواتار بیان شد، چنانچه در سایت Gravatar عضویت داشته باشیم و تصویری برای خودمان انتخاب کنیم، در سایتهایی که بر اساس وردپرس است یا بعضی از سیستمهای وبلاگدهی، وقتی در نظرات مطالب، آدرس ایمیلی که با آن به عضویت سایت مذکور در آمده ایم را وارد نمائیم، اتوماتیک تصویر نیم رخ از آن سایت در قسمت نظرات قرار می گیرد.

      چنانچه نظر دهندگان دیگر تصویر گراواتار نداشته باشند ( عضو آن سایت نباشند ) چند تصویر مثل  ناشناس ، خالی و… می توان انتخاب نمائیم تا قسمت نظرات، به جهت زیباسازی بدون تصویر باقی نماند. برای اضافه کردن تصویر دلخواه برای پروفایل وردپرس یا مهمانان و سایر کسانی که در نظرات مشارکت می کنند و عضویتی هم در سایت گراواتار ندارند، می توانیم از قطعه کد زیر در فانکشن قالب استفاده نمائیم: ( مسیر فایل فانکشن وردپرس از هاست به صورت زیر است. مثلا:

 public_html/wp-content/themes/m4iir/functions.php )

** قبل از استفاده از کد زیر ، این مطلب را تا انتها مطالعه فرمائید. در غیر اینصورت چنانچه از این کد استفاده نمائید، افزونه هایی که برای این منظور هستند معمولا غیرقابل استفاده می شوند.

// تغییر آواتار پیش فرض مهمانان امفور در نظرات
add_filter( 'avatar_defaults', 'newgravatar' );
  function newgravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = get_bloginfo('template_directory') . '/images/gravatar.png';
$avatar_defaults[$myavatar] = "m4iir";
return $avatar_defaults;
}

      این کد نکاتی ریز دارد که بهتر است در جریان باشید. اولا برای اولین بار که از این کد استفاده می کنید، تصویر شما حتما باید در قالب جاری تان و شاخه images آن باشد و بعد از آن دیگر بودن یا نبودن تصویر در این مسیر مهم نیست. چون این کد، عکس مورد نظر شما را اتوماتیک در سایت http://i0.wp.com آپلود می کند ( دقیقا با نام تصویر و قالبتان ) دوما برای تغییر عکس، می بایست یک فایل با نام دیگر ( به غیر از نام قبلی که آپلود شده است ) در شاخه تصاویر قالبتان اضافه کنید و یک بار کد را از فانکشن حذف کنید و بالطبع آن تصویر نیم رخ را از تنظیمات داشبورد وردپرس ، تغییر دهید و سپس کد را اضافه و آدرس تصویر جدیدتان را در کد وارد نمائید. نکته آخر!! این کد تغییری در دیتا بیس بوجود نمی آورد، پس بهتر از افزونه ها کاربرد دارد ولی چنانچه نظرات در یک پست زیاد باشد، تا لود کامل صفحه و دانلود تصاویر از gravatar برای اعضای سایتش و دانلود تصویر آپلود شده شما برای مهمانان سایتتان، زمان زیادی صرف می شود ( افزایش زمان waiting ) که می بایست مد نظر داشته باشید. البته افزونه هایی هم برای انتقال تصاویر Gravatar به هاست شخصی شما وجود دارد…

پروفایل وردپرس و افزونه تغییر نیم رخ ها در نظرات سایت و وبلاگها

افزونه تغییر نیم رخ ها :

علی ایحال بنده پیشنهاد ۲ افزونه سبک و پر کاربرد را برای تصویر پروفایل شخصی شما و اعضاء سایتتان و همچنین قرار دادن تصویر پیش فرض مهمانان با لینک دلخواهتان را خدمتتان ارائه می کنم. افزونه user-avatar برای مورد اول یعنی پروفایل شما و اعضا  و همچنین افزونه add-new-default-avatar برای مهمانان

بعد از دانلود افزونه ها، را از حالت فشرده خارج کنید و فولد اصلی آن را با ftp به شاخه پلاگین های وردپرس منتقل کنید یا بعد از خارج کردن از حالت فشرده مجددا zip کنید به طوری که بعد از Extract یک فولدر با نام افزونه و داخل آن فایلهای افزونه باشد ( نه فولدر دیگر ) که یا از طریق هاست آپلود کنید یا از قسمت افزونه ها نسبت به انتقال افزونه ها به شاخه پلاگین ( /public_html/wp-content/plugins/ ) و سپس نصب آنها از پیشخوان سایتتان اقدام کنید.

اگر از هک کد وردپرس فوق استفاده نمودید و به مشکل در آواتار برخوردید، مثل عدم تغییر تصاویر آواتار یا نمایش ندادن تصویر نیم رخ ها در نظرات ، می توانید از افزونه WP User Avatar استفاده نمائید. با نصب این افزونه نیاز به نصب ۲ افزونه معرفی شده در بالا یعنی افزونه آواتار user-avatar و add-new-default-avatar نمی باشید ( خصوصا در ورژن های جدید افزونه wp-user-avatar پیشنهاد می شود ) به دلیل آنکه هم اضافه کردن تصویر نویسنده و هم تغییر تصاویر آواتار مهمانان در این افزونه گنجانده شده است.

      در هر صورت بعد از فعال سازی یکی از افزونه های پروفایل وردپرس که در بالا معرفی شدند، با وارد شدن به قسمت ویرایش شناسنامه من ( سمت چپ، بالای صفحه پیشخوان ) تصویر پروفای وردپرستان را بارگزاری کنید و برای افزدن تصویر نیم رخ مهمانان به قسمت تنظیمات و گفتگوها وارد شوید و در پائین صفحه یک نام در کادر جدید و آدرس لینک تصویر ( که بهتر است از هاست خودتان باشد ) را اضافه کنید و همه تغییرات را ذخیره فرمائید.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت
« الصبر مفتاح الفرج » « ان الله مع الصابرین » صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند، بـر ا ثـر صبــر نـوبت ظفـر آيد. Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه ...

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

✿ لطفاً معادله ی امنیتی زیر را ، در کادر مربوطه پُر نمائید ✿ *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رفتن به بالا