خانه / نرم افزار کامپیوتر / هاستینگ – وب سایت / کنترل پنل ها / Kloxo / گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل دایرکت ادمین – کلوکسو

گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل دایرکت ادمین – کلوکسو

گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل دایرکت ادمین – کلوکسو جهت عدم دسترسی به پوشه ها یا فولدرهای خاص مد نظرمان و نیز موجب بالارفتن امنیت هاست همانند گذاشتن رمز روی دایرکتوری در پنل Cpanel می شود. با انجام این عملیات بر روی دایرکتوری های مهم سایت – مثل پوشه های admin مربوط به هر CMS یی مانند وردپرس که wp-admin مهمترین دایرکتوری آن است – رمز عبور تعریف می کنیم تا هر کسی خواستار دیدن این دایرکتوری ها شد، که به لحاظ امنیت برای ما مهم هستند، بدون رمز عبور قادر به مشاهده این قسمت از وب سایت نگردد.

گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل دایرکت ادمین به روش زیر عمل می کنیم :
      فرض کنید می خواهیم پوشه wp-admin را رمزنگاری کنیم. ابتدا از قسمت Filemanegr وارد مسیر public_html می شویم و سپس فولدر مورد نظرمان را انتخاب می کنیم. روی گزینه Protect در مقابل پوشه مورد نظر کلیک کرده و در صفحه بعدی User و Password را وارد می کنیم. در پایان نیز گزینه Save را کلیک می نمائیم.

گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل دایرکت ادمین – کلوکسو

گذاشتن پسورد روی پوشه ها در کنترل پنل کلکسو به روش زیر عمل می کنیم :
      بعد از ورود به پنل هاست از قسمت web:apache برروی آیکون Protected Directories کلیک نمائید. در صفحه باز شده در قسمت Auth Name یک نام دلخواه وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه Virutal Directory دایرکتوری مورد نظر را انتخاب می نمائیم. سپس بر روی Add در پائین صفحه، کلیک کنید و در پنجره بعدی بر روی شاخه ای که انتخاب نمودید، کلیک کرده و در صفحه بعد بر روی تب Add Dirprotect user  کلیک نمائید.
در این قسمت با ورود نام کاربری و رمز عبوری برای دایرکتوری مد نظرمان و انتخاب مجدد گزینه Add پسوردگذاری بر روی هاست و فولدر مربوطه فعال می شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت
« الصبر مفتاح الفرج » « ان الله مع الصابرین » صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند، بـر ا ثـر صبــر نـوبت ظفـر آيد. Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه ...

۲ نظر

  1. چرا سایت دیگر بروز رسانی نمیشود

  2. مرسی بایت مقاله

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

✿ لطفاً معادله ی امنیتی زیر را ، در کادر مربوطه پُر نمائید ✿ *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رفتن به بالا