خانه / شبکه های کامپیوتری / سیستم عامل ها در شبکه / Microsoft / TMG or ISA Server / کاربرد و تشریح نرم افزار امنیتی TMG Server بهمراه Bandwidth Splitter

کاربرد و تشریح نرم افزار امنیتی TMG Server بهمراه Bandwidth Splitter

چنانچه بخواهیم کاربرد نرم افزار امنیتی TMG Server را بهمراه Bandwidth Splitter تشریح نمائیم، می بایست بدانیم که جایگزین نرم افزار امنیتی  2004/  ISA Server 2006 نرم افزار Microsoft Forefront Threat Management Gateway می باشد که مختصرا TMG Server می نامند. این نرم افزار در اواسط سال ۲۰۰۹ توسط شرکت مایکروسافت و جهت نصب در سیستم عامل Windows Server 2008 عرضه گردیده است.
مهمترین قابلیتهای نرم افزار TMG عبارتند از :
    مسیریابی کل سگمنت های شبکه ( Network Routing )
    دیوار آتش با پشتیبانی از فیلترینگ تمام لایه های هفت گانه شبکه ( State Full Firewall )
    تعادل بار در نوسانات ترافیک شبکه ( Network Load Balance )
    نهان سازی اطلاعات با کمتر شدن درخواست های خارجی ( Server Cache )
    ثبت و گزارشگیری از عملکرد کاربران ( Logs & Report )
و بسیاری امکانات امنیتی و حفاظتی دیگر…

کاربرد و تشریح نرم افزار امنیتی  TMG Server بهمراه Bandwidth Splitter

      نرم افزار ISA یا TMG بعنوان دروازه خروجی شبکه داخلی با اینترنت می باشد که در واقع عمل NAT و Cache را انجام می دهد و بزرگترین نقطه ضعف این نرم افزار عدم ساپورت اکانتینگ و کنترل پهنای باند کاربران می باشد. با استفاده از نرم افزار Bandwidth Splitter for Forefront TMG and ISA Server که همانند افزونه ای بر روی TMG نصب می گردد، امکانات کنترل پهنای باند اینترنت و نیز گزارش گیری در قالب گراف ها و نمودارهایی یا به طور کل یک سیستم  Accounting قدرتمند در محیط ویندوز در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد.
      مدیران شبکه که از میکروتیک یا نرم افزارهای مختص Accounting مانند سیب، IBSng ، SIB که عموما اینگونه نرم افزار ها تحت لینوکس می باشند، استفاده کرده اند، علت اصلی کوچ آنها در شبکه های ویندوزی، عدم پوشش TMG از کنترل پهنای باند می باشد و نیز لایسنس نرم افزار Bsplitter ( در نصب پیش فرض و بدون لایسنس این نرم افزار فقط ۱۰ user را پوشش می باشد ) البته ناگفته نماند که این محدودیت ها در نرم افزارهای سفارشی لینوکس نیز وجود دارد ولی سرعت و انعطاف پذیری آن قابل قیاس با نرم افزار ویندوزی نمی باشد.
     در ادامه این مطلب پیشنهاد می گردد که از لینک دانلود آموزش رایگان و فارسی نصب، راه اندازی و تنظیمات پیشرفته سرور TMG و نرم افزار bandwidth splitter استفاده نمائید.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت
« الصبر مفتاح الفرج » « ان الله مع الصابرین » صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند، بـر ا ثـر صبــر نـوبت ظفـر آيد. Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه ...

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

✿ لطفاً معادله ی امنیتی زیر را ، در کادر مربوطه پُر نمائید ✿ *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رفتن به بالا